Çatı Kaplama Nedir?

Sandviç panel ya da diğer çatı malzemeleri ile çatı kaplama, çatı malzemesini korumak ve mühürlemek için çeşitli çatı türlerini uygulayabileceğiniz elastik bir kaplamadır. Çatınızı hareket ettirmek için tasarlanmışlar ve daha dayanıklı değiller, sert kalmıyorlar, onları özellikle dayanıklı yapan bir kalite. Bazı kaplamalar da binayı soğutmak için tasarlanmıştır. Elastomer terimi, germe ve hareket için elastik kaplamanın kalitesinden gelir.

Elastomerik çatı kaplamaları gibi birçok endüstriyel ve ticari çatı tipine uygulanabilir. Metal çatı, beton çatı, bitüm, modifiye bitüm veya çatı pimi, EPDM çatı veya jeokimyasal yeni puf çatıda.

Metal Çatının Avantajları Ve Dezavantajları

Çatı uzmanlarımız bunu her gün görüyor-fabrika Müdürü çatınızın tamamlandığını kabul ediyor, ancak çatınız o kadar da kötü değil. Belki birkaç yıllık onarım için, ancak yıkıcı hasar veya görünür sızıntı yoktur. Tüm çatının değiştirilmesi için ödeme yapmaya değer mi?

Sana başka seçenekler olduğunu söyleseydim?

Burada çatıda, çatının yerini alan binlerce dolar sahibi ve yöneticiden tasarruf ederek çatı sistemini onarır ve onarırız.

Düz çatınız iyi durumda olduğunda, çatıyı uzatmak ve garantiyi uzatmak için silikon emme membranı takabilirsiniz.

Bu zaman zaman bir soru: hangi çatı daha iyi? Kısa cevap bağlıdır. Performans, uzun ömür ve elastomerik çatı fitness için geldiğinde dikkate alınması gereken birçok değişken vardır. Aşağıda, etkili bir kaplama çözeltisinin faydalarını, kimyasal türlerini ve fiziksel özelliklerini ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Çatı kaplamanın avantajları

Elastomerik çatı kaplamaları uzun süre kullanılabilir. Bununla birlikte, birçok tesis sahibi ve yöneticisi, sundukları birçok fayda hakkında hala nispeten bilinmemektedir. Endüstrideki çeşitli kimyasal kaplamaların güçlü ve zayıf yönlerini dikkate almadan önce, kaplama sisteminin bir bütün olarak sunduğu birçok avantajı ele alacağız.

ÇATINIZI TAMİR ETMENİZ GEREKİYORSA

Çatı tamiri yaptırılması gereken zaman geldiyse, çatıda yaşlanmanın ilk belirtisinden (yağmur suyu) çıkarıldığında ortaya çıkar. Gerekli onarımları erken yapmak ve aynı zamanda tam bir koruyucu bariyer oluşturmak, dikişinizi zamanında oluşturacak ve dokuzdan tasarruf sağlayacaktır.”Çok uzun bekle ve muhtemelen daha pahalıya mal olacak. Çoğu zaman, yeni çatı, erken sinyallerle döşenebilen çatı katlarından üç ila dört kat daha büyüktür.

çatı tamiri ve çatı kaplama
çatı tamiri ve çatı kaplama

Piyasadaki birçok elastomerik çatı kaplamasını kontrol ettikten sonra, ihtiyaçlarınız için en iyi çatı kaplama kalitesini ve maliyetini nasıl seçersiniz? Çatı akması olmadan bu mevsiminde bu sorunu ortadan kaldırmak gerekmektedir.

SİLİKON ÇATI NEDİR?
Ticari çatılarda silikon geri kazanım membranı: cephe ve çatı konsolları.
Silikon temizleme membranı (SRM), sıvıyı doğrudan mevcut çatı sisteminden püskürten silikon kabuğa sıkışmış bir sıvıdır.

Çatı sistemi iyi bir şekle sahipse, genellikle silikon, ancak sadece ıslak ve normal aşınma ve yıpranma direncine sahipse, sahipleri ve yöneticileri genellikle çatıyı seçerler.

Silikon çatı, çatlakları, kabarcıkları ve tırnakları doldurmak için bir sıvı olarak bükülmüş veya püskürtülmüş bir silikon tabakadır. İşlem, ısınmayı veya düşük bitişik sistemi geliştirmez, ancak elemanlara ek bir koruyucu tabaka ekler.

Silikon temizleme membranı takma işlemi nispeten basittir.

İlk olarak, zarın altında yoğun yalıtım alanları olup olmadığını görmek için kızılötesi muayene yapılmalıdır. Bu doymuş alanlar çıkarıldıktan ve değiştirildikten sonra, temiz kirleri temizlemek için tüm çatılar yıkanacaktır.
Astar monte edilirse, membranın dikişleri güçlendirilir.
Mevcut çatı sistemlerinin tüm onarımlarını yaptıktan sonra, silikon membran sadece püskürtülür veya tüm çatıya yayılır.
Silikon kaplama membranı tamamlandıktan sonra, üçüncü taraf veya üretici temsilcisi, gerekli tüm Onarımların doğru yapıldığından ve silikonun doğru şekilde kullanıldığından emin olmak için son bir kontrol yapar. Silikon membran onarımı ve kaplaması onaylandıktan sonra nihai garanti verilecektir.

Eksi Maliyet

Değiştirme oldukça pahalı olabilir. Ne tür bir çatı olduğunuza bağlı olarak, tam bir değiştirme günde 5 ila 15 dolar arasında bir maliyete neden olabilir.Sun. Daban. Öte yandan, çatı restorasyonu yeni bir çatının tüm avantajlarını sunuyor, ancak maliyetin sadece bir kısmı.

Çatı kaplamaları doğrudan mevcut yüzeylere uygulandığından, geleneksel kütüklerden ve çatı değişimlerinden daha az iş ve malzeme gerektirir. Sonuç olarak, binanın çatı sistemini kurarak %50-70 daha az ödeme bekleyebilirsiniz.